Liposukcja ultradźwiękowa
Opis zabiegu
Liposukcja ultradźwiękiem jest całkowicie bezinwazyjna i oferuje dobre wyniki terapeutyczne bez niepożądanych efektów ubocznych, które powstają podczas liposukcji chirurgicznej. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową, redukując tkankę tłuszczową w miejscach, z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami, nie należy jej traktować jako formy leczenia nadwagi.
Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach a co za tym idzie szybszy metabolizm. Uwolniony tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe i poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Ultradźwięki, które oddziaływają na adipocyty, powodują ich uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć. Wibracja ultradźwięków prowadzi do likwidacji tkanki tłuszczowej i zmniejszania efektu skórki pomarańczowej.
Zalecana seria terapeutyczna 10 – 15 zabiegów.
Wskazania
- Nadmiar tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha, bioder, ud, pośladków
- Modelowanie sylwetki
Przeciwwskazania
- Choroby nowotworowe
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Epilepsja
- Implanty elektroniczne/metalowe
- Łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu
- Opryszczka
- Przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
- Przyjmowanie niektórych leków
- Stany zapalne skóry
Zalecenia pozabiegowe
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Skóra przez około godzinę może być lekko zaczerwieniona i rozgrzana. Przez dobę po zabiegu należy unikać opalania naturalnego, a także w solarium, korzystania z sauny oraz gorących kąpieli. Najlepsze efekty osiągane są gdy zabiegi wspomagane są zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Podczas całej kuracji należy pić ok. 2 litry wody na dobę.