SUNEKOS® opatentowany system regeneracji macierzy pozakomórkowej

Opis zabiegu

Sunekos® to unikalne, połączenie kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. 

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. To właśnie gwarantuje Sunekos®. 

Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, lizyna, leucyna. Walina i alanina umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku.

Sunekos® wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego wysoką czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami.

Sunekos® wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać, dlatego u pacjentów do 40 roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. 

W skład gamy produktów marki wchodzą dwie linie: Sunekos® 200 (przeznaczona dla osób z mniej widocznymi oznakami starzenia) oraz Sunekos® 1200 (o działaniu antyoksydacyjnym w przypadku głębokich zmarszczek i uszkodzonej skóry, działa jak „rusztowanie”

Wskazania

 • Zmarszczki
 • Opadający kontur twarzy
 • Cienie i zasinienia pod oczami
 • Wiotka skóra

Przeciwwskazania

 • Ciąża i laktacja
 • Karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • Choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia
 • Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem

Efekty

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać. Pierwsze rezultaty widoczne są po około 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Seria 3 zabiegi co 20 i 10 dni.

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu należy unikać dotykania i masowania miejsc iniekcji, ograniczyć ekspresję twarzy. Okolicę poddaną zabiegowi należy zachować w czystości i sterylności przez 24 godziny. Na około 3 – 4 dni po zabiegu zaleca się także ograniczenie ekspozycji na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Rekonwalescencja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Niekiedy po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk, zaczerwienienie. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.