Peelingi chemiczne

Opis zabiegu

Peelingi chemiczne to doskonały sposób na poprawę kondycji skóry w każdym wieku.
Regulują wydzielanie sebum i zwężają pory nastolatkom, pomagają zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawiają odcień i ujednolicają kolor skóry, pozwalają także na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Peelingi chemiczne można również stosować profilaktycznie w celu stymulacji odnowy komórek.
W zależności od zastosowanego preparatu zabieg może mieć działanie oczyszczające, przeciwtrądzikowe, normalizujące, regenerujące przeciwzmarszczkowe, odmładzające, rozjaśniające, czy też redukujące przebarwienia. Zalecana seria terapeutyczna 4 – 6 zabiegów co 2 tygodnie.

TERAPIA ANTI ACNE bazuje na aktywnej substancji jaką jest pochodna kwasu salicylowego.Dzięki swoim właściwościom cząsteczki kwasu salicylowego przenikają w głąb skóry. Zabieg Anti Acne wpływa na oczyszczenie porów i zapobiega powstawaniu wyprysków. Dzięki właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

TERAPIA ANTI AGE przeznaczona przede wszystkim do niwelowania skutków związanych ze starzeniem się skóry. Głównym składnikiem produktów Anti Age jest kwas glikolowy, którego małe cząsteczki doskonale przenikają w głąb skóry.

TERAPIA AZA PEEL dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.

TERAPIA B-LIKE® PEEL wykorzystuje właściwości kwasu gamma-aminomasłowego i peptydów. Stosowana jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych i uzyskania efektu odmłodzenia. Składniki preparatów wpływają na poprawę napięcia, elastyczności oraz zwartości skóry. Regularne stosowanie pielęgnacji z linii B-LIKE® PEEL wpływa na zachowanie młodego wyglądu

TERAPIA FERUL PEEL działanie kwasu ferulowego wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i dezaktywujące wolne rodniki, dzięki czemu znacząco wpływa na redukcję tzw. stresu oksydacyjnego i tworzenie dimerów tymidynowych. Są to procesy, które mogą przyspieszyć starzenie się skóry. Kwas ferulowy stosowany regularnie zapobiega starzeniu się skóry. Są to zabiegi profilaktyczne. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć wygładzenie i nawilżenie skóry. Może być stosowany przez cały rok.

TERAPIA LACTO PEEL kwas laktobionowy w odróżnieniu od alfa i beta hydroksykwasów jest polihydroksykwasem. Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, ale wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry. Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry.

TERAPIA LIGHTENING bazuje na aktywnej substancji jaką jest kwas mlekowy w różnych stężeniach. Ten rodzaj kwasu bardzo dobrze sprawdza się podczas pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Pomaga rozjaśnić zmiany barwnikowe i wyrównuje koloryt cery.Preparat Lightening 15% stężenie kwasu mlekowego wykazuje właściwości nawilżające. Dzięki takiemu działaniu skóra jest miękka, gładka i promienna.

TERAPIA MAT FERUL to zabieg bazujący na kwasie ferulowym. Dzięki zastosowaniu podłoża hydroalkoholowego, kwas ferulowy szybko wytrąca się na powierzchni skóry, tworząc tzw. frost i dając efekt zmatowienia skóry. Jest to produkt idealny dla osób borykających się z nadmiernym wydzielaniem sebum oraz świecącą się skórą. Zabieg należy do peelingów całorocznych.

TERAPIA PYRUVIC PEEL kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas, który jest obecny w naturze, posiada właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe.
Na poziomie naskórka kwas pirogronowy zmniejsza przyleganie pomiędzy korneocytami co powoduje utratę łączności między komórkami kolczystymi i w następstwie następuje ścienienie warstwy rogowej. Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.
Na poziomie mieszka włosowo-łojowego kwas ten ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz działanie komedolityczne (przeciwzaskórnikowe). Natomiast na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu.

TERAPIA SHIKI PEEL kwas szikimowy swoją nazwę zawdzięcza roślinie, w której występuje w warunkach naturalnych. Shikimi to japońska nazwa anyżku gwiaździstego – przyprawy, która została doceniona również przez medycynę naturalną i przemysł kosmetyczny.
Kwas szikimowy jest wielofunkcyjną substancją czynną. Wśród jego głównych właściwości kosmetycznych najbardziej docenia się zdolność do zmniejszenia ilości zmian trądzikowych, zaskórników, działanie przeciwzapalne i sebostatyczne. W zależności od stężenia i pH może nawilżać lub złuszczać. Jest najłagodniejszym kwasem z grupy AHA, dlatego może być stosowany u osób ze skórą naczyniową, dojrzałą i suchą. Wyniki badań naukowych potwierdzają także antyoksydacyjne i rozjaśniające właściwości kwasu szikimowego – minimalizuje przebarwienia potrądzikowe, ale też wyrównuje koloryt skóry.

TERAPIA SKIN REVITAL bazuje na składniku aktywnym jakim jest kwas migdałowy w stężeniu od 40% do 60% i pH od 0,8 do 1,5. Kwas migdałowy syntetyzowany jest z wyciągu gorzkich migdałów. Peeling Skin Revital powinien być stosowany w lecie jako alternatywa do zabiegów serii Anti Age, Anti Acne, Lightening.
SKIN REVITAL posiada następujące działanie: antybakteryjne,odkażające, oczyszczające,powoduje spłycenie drobnych zmarszczek,poprawia fakturę skóry, wpływa na redukcję trądziku, melasmy i uszkodzeń posłonecznych, nie powoduje podrażnienia skóry, nie uwrażliwia na słońce.

Wskazania

 • Skóra wrażliwa, naczynkowa
 • Rozszerzone pory
 • Trądzik
 • Zmarszczki
 • Skóra sucha, odwodniona
 • Skóra potrzebująca rewitalizacji
 • Przebarwienia

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Przerwanie ciągłości naskórka
 • Terapia retinoidami
 • Opryszczka
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Intensywna świeża opalenizna

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu okolicę poddaną terapii zaleca się zmywać wyłącznie letnią wodą. Należy intensywnie nawilżać skórę oraz nie stosować agresywnych środków pielęgnacyjnych (np. kosmetyków z alkoholem, kremów z kwasami). Przez 2 – 3 dni unikać gorących kąpieli oraz nie korzystać z basenu.
Nie należy opalać się przez 4 tygodnie. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50.